fot. KP PSP w Pińczowie

Jak informuje kpt. Paweł Obważanek z KP PSP w Pińczowie – w czwartek 10 sierpnia, tuż przed południem stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze maszyny rolniczej oraz zagrożonych rozprzestrzenianiem się ognia terenach rolniczych w okolicach miejscowości Węchadłów. 

Do zdarzenia zadysponowano ciężki samochód gaśniczy pińczowskiej strażnicy, zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Jędrzejowie oraz zastępy strażaków ochotników z terenu powiatu pińczowskiego i jędrzejowskiego.

W chwili przybycia strażaków na miejsce akcji, pożarem objęty był kombajn zbożowy oraz tereny rolnicze, na których pracował, w tym ściernisko pożniwne oraz zboże na pniu. Operator kombajnu przebywał poza maszyną, nie odnosząc żadnych obrażeń. Ratownicy podali prądy wody na front pożaru oraz pianę gaśniczą na palącą się maszynę rolniczą.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

Działania utrudniał porywisty wiatr, wysoka temperatura powietrza oraz w przypadku kombajnu rozszczelniony zbiornik oleju napędowego.
Ratownicy skupili się przede wszystkim na działaniach w natarciu na palącą się maszynę rolniczą oraz działaniach w obronie na zagrożone pola zbóż i pobliskie tereny zalesione.

Dzięki sprawnie prowadzonym działaniom strażacy uniemożliwili rozprzestrzenienie się pożaru na tereny leśne oraz zagrożone pola zbóż. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

fot. KP PSP w Pińczowie
fot. KP PSP w Pińczowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.