-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wicepremier Kowalczyk: będą pieniądze na wymianę pokryć dachowych

  Najnowsze

  W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu dzisiejszym odbyła się konferencja wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka dotycząca planowanych naborów w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

  Zaczynamy realizować wnioski w ramach KPO. Realizatorem tych wniosków będzie ARiMR, dlatego zachęcam do śledzenia stron agencji. W połowie października rozpoczniemy nabór wniosków na omówione działania – zapowiedział wicepremier Kowalczyk.

  Planowane są nabory wniosków dla 4 działań. Dwa działania dotyczą przetwórstwa – zarówno dla rolników, jak i mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

  Stawiamy na odbudowę przetwórstwa lokalnego. Te środki finansowe powinny wystarczyć na to, żeby w każdym powiecie powstawały dzięki temu lokalne przetwórnie, żeby wartość dodana zostawała u rolników – poinformował podczas konferencji wicepremier.

  Pieniądze ze wsparcia przetwórstwa można przeznaczyć na budowę, remont budynków gospodarczych, zakup maszyn czy środków transportu związanego z transportem art. rol. Mam nadzieję, że rolnicy będą korzystać z tej propozycji – zaznaczył szef resortu rolnictwa.

  Pozostałe dwa działania są związane z wymianą słupów nasączonych kreozotem, podtrzymujących chmiel oraz wymiana pokrycia dachów z azbestu.

  Kolejnym działaniem w ramach KPO jest wymiana pokryć dachowych zawierających azbest. Wiem, że rolnicy na to czekają – pomoc przy wymianie dachu. Będzie to 40 zł za m2 pokrycia dachowego – podkreślił wicepremier Kowalczyk.

  Wsparcie będzie można otrzymać do maksymalnej powierzchni dachu, która została określona na poziomie do 500 m2. Czyli można uzyskać do 20 tys. zł. wsparcia.

  ŹródłoMRiRW
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -