-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wicepremier Kowalczyk: przez naszą granicę przeszło około miliona ton zbóż

  Najnowsze

  – Niepokoi mnie postawa państw europejskich w sprawie korytarzy solidarnościowych do transportu ukraińskiego zboża – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk w Karpaczu.

  O transporcie ukraińskiego zboża na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

  Wicepremier zapewnił, że strona polska cały czas podejmuje wiele działań, aby rozwiązać problemy dotyczące transportu ukraińskiego zboża przez Polskę. Zwrócił przy tym uwagę, że poza deklaracjami ze strony Unii Europejskiej i prezydenta USA nic w tej kwestii się nie zmieniło. Nie ma żadnego wsparcia technicznego, które pozwoliłoby na zwiększenie przepustowości na granicy polsko-ukraińskiej. Możliwości techniczne przeładunku są ograniczone i Polska nie jest w stanie zwiększyć przepustowości na przejściach granicznych.

  – Przez naszą granicę przeszło około miliona ton zbóż, ale to nie jest ilość, która by satysfakcjonowała wszystkich – przyznał szef resortu rolnictwa.

  Problem głodu

  – Jestem pełen niepokoju, jeśli chodzi o kwestię głodu na świecie – stwierdził wicepremier Henryk Kowalczyk.

  Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że brak korytarzy solidarnościowych i wsparcia technicznego na naszych przejściach granicznych z Ukrainą, a także susza na południu Europy oraz problemy ze zbożem w Indiach i niepewna sytuacja w Ukrainie, wymagają budowania alternatywnych, niezależnych od Rosji tras transportu zboża z Ukrainy.

  – Lekceważenie problemu głodu może skutkować ewentualną falą migracji – podkreślił wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

  ŹródłoMRiRW
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -