-9.8 C
Warszawa
sobota, 22 stycznia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wicepremier Kowalczyk spotkał się z liderem Agrounii

  Najnowsze

  Zgodnie z wcześniejszą deklaracją wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk spotkał się dziś z przewodniczącym Agrounii Michałem Kołodziejczykiem.

  – Mam nadzieję, że wszystkim nam zależy na poprawie stanu rolnictwa. Ważna jest współpraca na zasadzie rozmów, diagnozy sytuacji i oceny propozycji – powiedział wicepremier Henryk Kowalczyk.

  – Naszym celem jest, aby w Polsce była dostępna dla wszystkich polska, bezpieczna żywność – podkreślił przewodniczący Michał Kołodziejczak.

  W trakcie spotkania poruszono kilka bieżących problemów. Jeden z nich dotyczył kwestii terminów używania nawozów naturalnych. Zwracano uwagę, że nie powinno być sztywnego terminu, jak to wynika z dyrektywy azotanowej, lecz powinno być odniesienie do konkretnych warunków pogodowych.

  Kolejnym problemem podnoszonym przez przedstawicieli Agrounii były sprawy związane z koniecznością utrzymania stad zarodowych trzody chlewnej i odbudowy jej pogłowia.

  Przewodniczący Michał Kołodziejczyk zwrócił również uwagę na reprezentatywność związków zawodowych i konieczność uporządkowania w tym kontekście polskiej sceny związkowej.

  Inne tematy dotyczyły funduszy promocji, planów bioasekuracyjnych, holdingu spożywczego oraz importu.

  – Mimo początkowego napięcia rozmowy przebiegały konstruktywnie –podsumował dzisiejsze spotkanie wicepremier Henryk Kowalczyk i dodał, że za miesiąc odbędzie się kolejne, aby omówić, co udało się zrobić przez ten czas.

  – Nie było dobrej woli – do dzisiaj – powiedział na zakończenie rozmowy przewodniczący Michał Kołodziejczyk.

  Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk zaprosił przewodniczącego Michała Kołodziejczaka do wspólnych prac na rzecz polskiego rolnictwa w ramach Porozumienia Rolniczego.

  ŹródłoMRiRW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  spot_img

  Kościoły otrzymały 90 235 ha państwowej ziemi rolnej

  Od początku działalności  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i jego poprzedniczek prawnych: Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości...

  Więcej artykułów