-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wicepremier Kowalczyk: w magazynach jest 100 tys. ton nawozów

  Najnowsze

  Rozmowy na temat sytuacji na rynku zbóż i nawozów zdominowały dwa spotkania wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z rolnikami na Podkarpaciu. Spotkania odbyły się w czwartek (25 sierpnia) w Leżajsku i w Łańcucie.

  Szef resortu rolnictwa ponownie zapewnił, że do jesiennych prac polowych zabezpieczona jest odpowiednia ilość nawozów. W magazynach znajduje się ich około 100 tys. ton.

  Przypomniał, że Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej zastosowała w trudnym momencie gwałtownego wzrostu cen nawozów system dopłat. Do 25 sierpnia 325 tys. rolników otrzymało ponad 2 mld zł z tytułu pomocy do zakupu nawozów mineralnych. Całkowita pula środków wynosi 3,9 mld złotych, a rolnicy złożyli 427 tysięcy wniosków, które oszacowano na około 3,5 mld złotych. Oznacza to, że nie będzie redukcji stawek. Dzięki zastosowanemu systemowi dopłat rolnicy nie zrezygnowali ze stosowania nawozów, a to oznacza lepsze plony.

  Wicepremier Kowalczyk podkreślił, że wspólnie z wicepremierem Jackiem Sasinem przygotowuje pakiet rozwiązań zmierzających do wznowienia produkcji nawozów, zgodnie z decyzją podjętą na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów.

  ŹródłoMRiRW
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -