-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wicepremier Kowalczyk: wspólnie z MON przygotowujemy sprzęt do obiektywnego przeliczenia dzików

  Najnowsze

  Determinacji w rozwiązywaniu problemów i kształtowaniu polityki rolnej nam nie zabraknie – zapewnił podczas otwarcie VIII Kongresu Rolnictwa wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Podziękował rolnikom za współpracę i pomysły w rozwijaniu polskiej wsi.

  Mamy znaczące ograniczenie rozprzestrzeniania się ASF w hodowli. Pomogły w tym plany bioasekuracji. Od 17 grudnia nie mamy nowego ogniska ASF, jeśli chodzi o hodowlę – poinformował wicepremier Kowalczyk.

  I dodał – wspólnie z MON, z wojskowym instytutem lotnictwa, przygotowujemy sprzęt do obiektywnego przeliczenia dzików; te prace są bardzo intensywne.

  Wicepremier odniósł się do cen wieprzowiny: Trudności na rynku w całej Europie, nie jesteśmy tu wyjątkiem. Stąd decyzja o dopłatach do loch. Zorganizowaliśmy skup ze stref ASF- gwarancja sprzedaży tuczników po cenach rynkowych.

  Będziemy wspierać programy przetwórcze, energii dla wsi, budowy zbiorników retencyjnych. Ważne jest uruchomienie programów na przetwórstwo rolne – podkreślił Henryk Kowalczyk.

  4,5 mld zł na przetwórstwo powinno spowodować, że wartość dodana, czyli to, co zostaje z przetworzenia produktów, będzie u rolnika. Będziemy zachęcać, aby jak najwięcej przetwórstwa było w rękach rolników – zaznaczył wicepremier podczas wystąpienia na Kongresie Rolnictwa RP.

  Dodatkowo zaznaczył: Budujemy ubezpieczenia w systemie ubezpieczeń wzajemnych, jesteśmy już właścicielami dotychczasowego TUW Pocztowego, wokół tego będziemy oferować ubezpieczenia kompleksowe; tu włączymy również susze.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -