Wielki pożar kurnika. Spłonęło 20 tys. kurcząt (zdjęcia)

Najnowsze

Jest zgoda na odstrzał 1465 bobrów na Mazowszu

arządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, które weszły w życie w styczniu br., są kontynuacją zarządzeń...

Cena mleka w skupie spadła

W styczniu 2020 r. w stosunku do grudnia 2019 r. ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły...

„Krowa plus” z podpisem prezydenta. Nowe dopłaty dla rolników

21 lutego 2020 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia z dnia 23 stycznia 2020 r....

19 marca 2019 r. do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Węgorzewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Czerwony Dwór – gmina Węgorzewo. 

Jak informuje st. asp. T. Grunwald – w pierwszej fazie do działań zadysponowano dwa zastępy strażaków z KP PSP Węgorzewo  i po jednym zastępie z OSP Budry i OSP Perły. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu okazało się, że pali się jeden z czterech budynków inwentarskich o dość znacznych rozmiarach.

Dach płonącego budynku w większej części objęty był pożarem. Kierujący akcją gaśniczą podjął decyzję o do dysponowaniu kolejnych sił i środków. Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu, jeden prąd wody w obronie na przylegające do budynku pomieszczenie z sterownią elektryczną oraz na znajdujące się w pobliżu dwa zbiorniki z gazem propan do ogrzewania kurników.

Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie. W miarę przybywania kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia podawano kolejne prądy wody bezpośrednio na pożar oraz w obronie sąsiednich budynków. Od właściciela uzyskano informację, iż wewnątrz znajdowało się około 20 tysięcy młodych kurcząt.

O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z policji, która przystąpiła do wyjaśniania przyczyny pożaru.

Z trwającym blisko 6 godzin pożarem walczyło 39 strażaków z KP PSP Węgorzewo, WSP, OSP Perły, OSP Budry, OSP Radzieje, OSP Węgielsztyn oraz OSP Kuty.

Właściciel oszacował straty na około 450 tys. zł.

- Reklama -
PROMOCJA - Kalendarz Gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Zamów koszulkę
kalendarz dostaniesz

1 319 Obserwujący
Obserwuj

Czytaj również

Osobówka wbiła się w ciągnik z przyczepą

W piątek o godzinie 18:27 strażacy z OSP KSRG Pleszew zostali zaalarmowani do zdarzenia na DK-12...

8 państw za wyrównaniem dopłat

Osiem krajów Europy Środkowo–Wschodniej podpisało w Warszawie deklarację w sprawie finansowania WPR, w tym płatności bezpośrednich.

Rusza kolejna edycja konkursu KRUS. Do wygrania ciągnik rolniczy

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 r. we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (następca...

Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje...

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe...

Więcej artykułów