Wielofunkcyjne zastosowanie działka w beczkowozach

Firma Pichon oferuje wozy asenizacyjne, które rozlewają m.in. gnojowicę przez działka. Rozlewanie działkami jest szczególnie przydatne na terenach pagórkowatych i trudno dostępnych.

Wielofunkcyjne zastosowanie działka w beczkowozach, agri24

Działka rozlewające zasilane są przez pompę odśrodkową, pod ciśnieniem 5 barów co pozwala na dalszy wyrzut w przeciwieństwie do zasilania pod cisnieniem 1 barowym, standardowym kompresorem. Zespół pomp (pompa ośrodkowa + kompresor) służy do pompowania i rozlewania przez  działko lub przez dyszę rozlewającą.

Przełanczanie na pracę pompy odśrodkowej lub kompresora, lub obu jednocześnie może być dokonane ręcznie lub hydraulicznie, w synchronizacji z ramieniem pompowania.

Trójdzielnego zawór trzykierunkowy jest zamontowany na wyjściu pompy odśrodkowej, dzięki temu istnieje możliwość kierowania strumienia do węża strażackiego lub sieć nawadniającą. Obrót działka jest wykonywany hydraulicznie. Opcjonalnie istnieje możliwość podnoszenia i opuszczania działka  bezpośrednio z ciągnika rolniczego poprzez wyjścia hydrauliczne.

Różne inne zastosowania, np. takie jak podlewanie, siew czy gaszenie ognia jest możliwe przy takim wyposażeniu.

Zobacz również:

Texas: Burza śnieżna zabiła 30 tys. krów

Od początku istnienia ANR sprzedała 2,6 mln ha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj