-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wilk wrócił do lasu

  Najnowsze

  Wilk, który kilka miesięcy przebywał w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt wrócił na wolność. Akcja uwolnienia tego nietypowego pacjenta odbyła się 9 marca.

  fot. Rafał Ptaszkiewicz, Nadleśnictwo Miłomłyn

  Skrajnie wycieńczonego basiora (leśnicy nazwali go „Napromek” od nazwy ośrodka) w listopadzie ubiegłego roku znaleźli leśnicy z Nadleśnictwa Miłomłyn. To oni zawieźli zwierzę do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek „leśnego szpitala”. Walka o życie wilka była długa. Okazało się, że drapieżnik cierpi na jedną z chorób wywoływanych przez kleszcze.

  – Na szczęście wilk odzyskał siły i mogliśmy go w końcu wypuścić do lasu – cieszy się Lech Serwotka, leśniczy leśnictwa Napromek, który opiekował się wyjątkowym pacjentem.

  Basior z miłomłyńskich lasów został wyposażony przez ekspertów ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” w obrożę telemetryczną. Dzięki temu będzie można dokładnie śledzić trasę jego wędrówki.

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -