-9.8 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wino z uczelni rolniczej

  Najnowsze

  Winnica „Garlicki Lamus” znajduje w podkrakowskiej Garlicy Murowanej położonej na terenie Parku Krajobrazowego "Dolinki Krakowskie”. Charakteryzuje się on zróżnicowaną rzeźbą terenu i obejmuje szereg dolin jurajskich. Nazwa winnicy „Garlicki Lamus” pochodzi od nazwy zabytkowego z początku XVII wieku budynku.

  Wino z uczelni rolniczej, agri24

  Pierwsze sadzonki w Uniwersyteckiej Winnicy zostały posadzone wiosną 2007 roku i było to zaledwie 250 sztuk w pięciu odmianach: Muskat Odesski, Seyval Blanc, Jutrzenka, Regent i Marechal Foch. Początkowo ta mini winnica miała być uzupełnieniem kolekcji roślin sadowniczych jaka znajduje się na terenie Stacji Doświadczalnej w Garlicy Murowanej.

  Winnica „ Garlicki Lamus” została zarejestrowana w 2013 roku w Agencji Rynku Rolnego jak również w Urzędzie Celnym. W tym też roku rozpoczęto w niej produkcję wina z przeznaczeniem na sprzedaż.

  17 kwietnia br. została uruchomiona sprzedaż wina Uniwersytetu Rolniczego „Uniwersyteckie Grono” w sklepie przy alei 29-listopada 56 w Krakowie (budynek chłodni doświadczalnej przy Hali Sportowej).
  Sklep mieści się w piwnicy, przy winiarni.

  Wejście do sklepu będzie możliwe przez wejście główne do chłodni lub boczne przez pochylnię od strony budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa.
  Sklep będzie czynny w piątki w godzinach 13-15.

  Istnieje możliwość realizowania indywidualnych zamówień po wcześniejszym kontakcie drogą mailową banachp@ogr.ur.krakow.pl  lub telefoniczną 12 662 52 26. Więcej informacj>>>kliknij.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -