-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wraca ASF. Kolejny chory dzik odstrzelony

  Najnowsze

  Od kilkunastu tygodni nie mieliśmy w Polsce nowych przypadków padłych sztuk dzików czy świń z wirusem ASF. Ostatni taki przypadek został potwierdzony w dniu  26 sierpnia 2015 r. Mogło się wydawać, że problem z występowaniem w Polsce ASF mamy już za sobą. Niestety nie.

  odstrzelony dzik asf agri24
  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o potwierdzeniu wystąpienia siedemdziesiątego siódmego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

  Siedemdziesiąty siódmy przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Straszewo (gmina Gródek, powiat białostocki, województwo podlaskie), w odległości ok. 11 km od granicy polsko – białoruskiej.

  Od odstrzelonego dzika pobrano próbkę do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 29 października 2015 r.). Tusza odstrzelonego dzika została unieszkodliwiona pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii.

  Zobacz również:
  Krzysztof Jurgiel zostanie ministrem rolnictwa

  Mazowieckie: Wilki atakują zwierzęta hodowlane

   

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -