Projekt Królowa Mleka został ustanowiony wiosną 2013 roku. Wspierające ten pomysł organizacje: Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny (KZSM ZR) oraz Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych (FBZPR) uważają, że cały łańcuch dostaw artykułów mleczarskich, począwszy od pozyskania mleka poprzez jego przetworzenie po sprzedaż i konsumpcję, powinien być wspierany przez ambasadora, który poprzez swój czar i wiedzę reprezentuje tę tradycyjną gałąź polskiego przemysłu spożywczego. Królowa Mleka podkreśla wagę czynnika zdrowotnego w diecie, który jest szczególnie ważny w odniesieniu do młodego pokolenia.

Polska Królowa Mleka i dwie księżniczki pełnią rolę honorowo, niemniej jednak za swoją pracę i wysiłek na rzecz promocji mleka otrzymają nagrody.

W gronie Jury zasiadają przedstawiciele Patronów, przedstawiciele świata branży mleczarskiej, rozrywki oraz Organizatora. Również internauci dysponują jednym głosem. W pierwszych wyborach, które odbyły się jesienią 2013 roku, wybrano tylko Królową Mleka. Od jesieni 2014 roku wybierane są aż trzy „Jej Wysokości”: oprócz Królowej Mleka korony otrzymują również dwie księżniczki. Księżniczkami zostają te kandydatki, które w głosowaniu jury zdobyły drugie i trzecie miejsce.

Jury wybiera królową oraz księżniczki jesienią, a czas ich panowania przewidziany jest na pełny rok licząc od 1 stycznia następnego roku do 31 grudnia. Jury spotyka się w listopadzie i wybiera laureatki spośród kandydatek, które latem nadeślą aplikacje drogą elektroniczną. Więcej informacji znajdą Państwo w regulaminie i harmonogramie, dostępnych za pomocą zakładek powyżej.

Wybory Królowej Mleka 2017 rozpoczną się latem 2016 roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisać swoje imię tutaj