-9.8 C
Warszawa
sobota, 22 stycznia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Wypadek na polu. Kombajn do ziemniaków przygniótł kobietę

  Najnowsze

  Strażacy z jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) z terenu powiatu kwidzyńskiego dwukrotnie udzielali pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wypadków w rolnictwie.

  Do pierwszego zdarzenia doszło w Gardei gdzie przewróceniu uległ kombajn do zbioru ziemniaków, który przygniótł kończynę dolną jednej z kobiet, przebywających na jego platformie. Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej (JRG) w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Gardeja, 1 zastęp z OSP Rozajny, 1 patrol Policji, 1 zespół ratownictwa medycznego (ZRM) oraz 3 zastępy z JRG Tczew (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego – odwołana po wstępnym rozpoznaniu na miejscu zdarzenia).

  Przed przybyciem JOP do miejsca zdarzenia, jego świadkowie podkopali grunt pod poszkodowaną kobietą i uwolnili jej kończynę spod kombajnu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz pomocy w jej transporcie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  spot_img

  Kościoły otrzymały 90 235 ha państwowej ziemi rolnej

  Od początku działalności  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i jego poprzedniczek prawnych: Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości...

  Więcej artykułów