-9.8 C
Warszawa
piątek, 3 grudnia, 2021
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Po wypadku ciężarówki rzepak znalazł się na drodze i w rowie

  Najnowsze

  Jak informuje st. sekc. Łukasz Kawka z PSP w Szałotułach – w czwartek 4 stycznia o godz. 10.29 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego, który wpadł do rowu oraz rozsypanym ładunku na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Rudnik.

  Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechał także wóz bojowy OSP Przecław oraz Policja.

  Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który znajdował się w rowie, natomiast naczepa była na poboczu. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu – nie został poszkodowany. Ładunek wysypał się do rowu oraz częściowo na jezdnię – rzepak. Jeden pas ruchu DW 184 był nieprzejezdny.

  Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem oraz usunięto skutki po kolizji z jezdni.
  Około godz. 15.10 jeden zastęp OSP Przecław został zadysponowany do pomocy Policji w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia podczas wyciągania pojazdu. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 184 został wstrzymany na kilka godzin, Policja wyznaczyła objazdy.

  W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja i Pomoc Drogowa.
  Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Bedzie pomoc finansowa w postaci dopłaty 1000 zł do jednej lochy

  Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). –...

  Więcej artykułów