10.9 C
Warszawa
środa, 27 maja, 2020

Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu...

  Za wypalanie traw rolnik odpowie przed sądem

  Najnowsze

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  MRiRW: preferencyjne kredyty obrotowe z gwarancją spłaty

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał z Prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego aneks do umowy w sprawie finansowania...

  Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach skierowali wniosek o ukaranie do sądu wobec 76-letniego mieszkańca gminy Czernichów za nielegalne wypalanie traw. Spłonęło około 35 arów. Sprawcy podpalenia grozi nawet do 5 tys. zł. grzywny.

  We wtorek (17 marca br.) dyżurny z Krzeszowic otrzymał zgłoszenie o podpaleniu nieużytków rolnych w jednej z miejscowości gminy Czernichów. Na miejsce prócz policjantów natychmiast wyruszyli druhowie z OSP. Pożar został ugaszony, a policjanci zajęli się sprawą jego zarzewia. W sumie spłonęło około 35 arów suchych traw.

  Na miejscu obecne były trzy osoby, w tym, jak ustalili policjanci 76-letni sprawca podpalenia. Mężczyzna przyznał, że podpalił swoją działkę, bo chciał wypalić trawę, aby łatwiej zasiać zboże.

  Za swoją lekkomyślność odpowie teraz przed sądem. Policjanci uznali, że mandat to kara nieadekwatna do popełnionego czynu i skierowali wobec 76-latka wniosek o ukaranie do sądu. Grozi mu nawet do 5 tys. zł. grzywny.

  Wiosenne pożary spowodowane wypalaniem traw stanowią poważne zagrożenie dla ludzi, zwierząt, lasów, domów mieszkalnych i zabudowań gospodarczych. Zanim podpalisz, zastanów się czy nie narazisz życia swojego i innych! – zwraca się z apelem Małopolska Policja.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  1 352 Obserwujący
  Obserwuj

  Czytaj również