piątek, 7 października, 2022
-9.8 C
Warszawa

  Zaniedbane zwierzęta gospodarskie

  Najnowsze

  Krasnostawscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. W prowadzonym przez 63-latka gospodarstwie rolnym hodowane były krowy i świnie. W ocenia lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał, że były głodzone od kilku miesięcy. Za ten czyn ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

  Niepokojąca informacja wpłynęła na Policję od Powiatowego Lekarza Weterynarii. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Jak ustalili policjanci, w prowadzonym przez 63-latka gospodarstwie rolnym hodowane były krowy i świnie.  W oborze znajdowało się 7 krów, jedna locha i pies uwiązany przy ścianie. Krowy uwiązane sznurkami do ściany, stały we własnych odchodach, były wychudzone, nie miały żadnego pożywienia oraz dostępu do wody.

  W ocenie lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał, że były głodzone od kilku miesięcy, prawdopodobnie od końca 2014 r. W drugim, mniejszym pomieszczeniu, były prowizoryczne zagrody o niestabilnej konstrukcji, w których znajdowało się 11 świń. Te również stały we własnych odchodach. Były wychudzone, stan siedmiu z nich wskazywał na głodzenie i skrajne zaniedbanie.

  Mężczyzna miał także 12 psów, z czego 6 trzymał w domu. Pozostałe uwiązane były w różnych miejscach gospodarstwa. Tylko jeden z nich miał budę. Jak wykazały pomiary, wszystkie łańcuchy na, których uwiązane były psy, nie miały wystarczającej długości. Stan odżywienia psów został oceniony jako dobry.

  Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krasnymstawie skierował już wniosek do przedstawiciela Urzędu Gminy w Gorzkowie o odebranie gospodarzowi zwierząt hodowlanych.  Za znęcanie się nad zwierzęciem ustawa o ochronie nie zwierząt przewiduję, karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Znamy stawki płatności bezpośrednich za 2022 r.

  Europejski Bank Centralny opublikował dziś tj. 30 września 2022 r. kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie oraz...

  Więcej artykułów