„Żarty się skończyły”. Rolnicy protestowali w Warszawie [VIDEO]

Rolnicy demonstrowali w Warszawie przeciwko niskim cenom skupu produktów rolnych. Domagają się, by przetwórnie więcej płaciły za owoce. Żądają też zdecydowanej reakcji rządu. Zdesperowani plantatorzy podejmują radykalne kroki mające zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację a polskiej wsi. Jak podkreślają sadownicy, kolejne przetwórnie trafiają w ręce zagranicznego kapitału głównie ukraińskiego i chińskiego.

Protestujący w Warszawie rolnicy przeszli z pl. Konstytucji pod kancelarię premiera. Rolnicy napisali list otwarty do premiera Morawieckiego. „Protestujemy przeciwko bezsilności państwa, od którego nie chcemy jałmużny, ale tylko spełnienia swoich podstawowych funkcji, w tym kontroli nad monopolistycznymi praktykami, których nie jesteście w stanie wykazać i nie wykażecie” – napisali.

Rolnicy maszerowali z banerami i tablicami z hasłami: „Zdrowa żywność, nasze państwo”, „Rolnictwo to nie zabawa, nasze problemy to nie fikcja”, „Nie dla lotniska w Baranowie”.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw Piątek, 13 lipca 2018

Głos w sprawie zajął minister Ardanowski, który zapowiedział skierowanie sprawy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię