-9.8 C
Warszawa
środa, 10 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Zatrzymanie prawa jazdy i mandaty. Policjanci kontrolują ilość osób w kabinach traktorów

  Najnowsze

  Wpisy w dowodzie rejestracyjnym ciągników rolniczych nie znajdują się tam bez powodu. Wyraźnie określają ile osób może być przewożonych danym pojazdem. Niestety nie wszyscy traktują to poważnie. Tylko jednego dnia policjanci szczycieńskiego ruchu drogowego ujawnili dwóch kierowców przewożących w rolniczych kabinach pasażerów. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcom dokumenty prawa jazdy i nałożyli na nich mandaty karne – czytamy w komunikacie Policji.

  Jak dodaje Policja – Niektórym osobom chyba się wydaje, że niektóre przepisy ruchu drogowego można zbagatelizować i udawać, że ich nie ma. Na zdecydowanie innym stanowisku stoją policjanci. Szczególnie w sprawie sposobu przewożenia pasażerów w pojazdach. Dyskusji nie może podlegać przeznaczenie konkretnego pojazdu, a także określenie dopuszczalnej ilości osób jakie mogą być nim przewożone.

  Przekonali się o tym wczoraj (16.07.2018) dwaj kierowcy ciągników rolniczych, którzy jadąc drogą publiczną, w kabinach traktorów przewozili pasażerów w ilości przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym. W związku z tym kontrolujący ich policjanci zatrzymali prawa jazdy kierowców i ukarali ich mandatami – czytamy w komunikacie.

  Policjanci apelują – Pamiętajmy! Ciągnik rolniczy to nie osobówka i nie należy go traktować jako zwykłego środka lokomocji.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ukradli ciągnik z przyczepą. Maszyny ukryli w zaroślach

  W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując, że nieznany sprawca, bądź sprawcy...

  Więcej artykułów