Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało do uzgodnień projekt zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Ministerstwo Rolnictwa projektem rozporządzenia, chce zmienić termin na usunięcie braków formalnych w złożonych wnioskach w listopadzie 2015 r. Nabór dotyczył schematu na udzielenie wsparcia dla projektów w zakresie budowy budynków inwentarskich.

Od dłuższego czasu część rolników informowała, że ma trudności z uzyskaniem odpowiednich dokumentów i pozwoleń. W momencie weryfikacji wniosków przez ARiMR po stwierdzeniu braku m.in. załączników, ARiMR wystawia bezwzględny 14 dniowy termin na usunięcie braków we wniosku, po tym terminie następuje odmowa płatności.

Wyjątkowo resort rolnictwa wydłuża termin na usunięcie wszystkich braków do końca naboru nowych wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”, który ma odbyć się w okresie od 31 marca do 29 kwietnia 2016 r. Zobacz także: „Modernizacja gospodarstw..” ruszy już za miesiąc

screenshot-legislacja.rcl.gov.pl 2016-03-02 18-03-26

Poniżej zamieszczamy cały projekt rozporządzenia udostępnionego przez MRiRW.

projekt rozporządzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj