Karolina Matusiak urodziła się w kwietniu 1996 roku w Kościerzynie, dorastała w Kutnie, w województwie łódzkim, w środowisku rolniczym. Rodzice studiowali kierunki rolnicze. Rodzina od pokoleń zajmuje się rolnictwem,  głownie w zakresie produkcji mleczarskiej, także wytwarzanej w sposób ekologiczny. Karolina jest studentką Szkoły Głównej Handlowej i mieszka w Warszawie. Znamienne, iż jest  to już jej drugi tytuł królowej, jako że w 2014 r. została wybrana Królową Róż w konkursie zorganizowanym przez Kutnowski Domu Kultury.

W dniu 24 października br. już po raz czwarty z kolei odbyły się wybory Królowej Mleka.  Została nią 20 letnia Karolina Matusiak z Kutna (woj. łódzkie),  jej  kadencja oficjalnie rozpocznie się 1 stycznia 2017 r.

W głosowaniu internetowym (8-22 października 2016), zwyciężyła Anna Rydzewska ze Szczuczyna (woj. podlaskie), drugie miejsce zajęła Anna Kubik z Mszany Górnej (woj. małopolskie), następne zaś, trzecie, Urszula Ostaszewska z Kosowa Lackiego (woj. mazowieckie).

Pięć kandydatek, wybranych spośród zgłoszonych uprzednio aplikacji  zaprezentowało się w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich przed sześcioosobowym jury składającym się z profesorów uczelni rolniczych, przedstawicieli branży mleczarskiej oraz mediów. Po podsumowaniu głosów jury oraz internautów, nową Królową Mleka 2017 została Karolina Matusiak, natomiast Urszula Ostaszewska i Izabella Czaplejewicz otrzymały tytuły Księżniczek Mleka 2017.

urszula_ostaszewska

Urszula Ostaszewska, urodziła się w październiku 1994 w Sokołowie Podlaskim, mieszka w Kosowie Lackim, woj. mazowieckie. Rodzice są właścicielami gospodarstwa rolnego. Obecnie jest na siódmym semestrze kierunku Bioinżynieria Produkcji Żywności Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W ramach wymiany studenckiej Erasmus studiowała Inżynierię Rolniczą na Politechnice w Cartagenie w Hiszpanii.

izabella_czaplejewiczIzabella Czaplejewicz urodziła się w styczniu 1997 roku w Olsztynie, dorastała w miejscowości Łukta (woj. warmińsko-mazurskie). Rodzice prowadzą gospodarstwo rolne, posiadają także hodowlę krów mlecznych. Studiuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim  w Olsztynie na kierunku zootechnika, w przyszłości jednak zamierza studiować weterynarię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisać swoje imię tutaj