Projekt Królowa Mleka został ustanowiony wiosną 2013 roku. Wspierające ten pomysł organizacje: Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny (KZSM ZR) oraz Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych (FBZPR) uważają, że cały łańcuch dostaw artykułów mleczarskich, począwszy od pozyskania mleka poprzez jego przetworzenie po sprzedaż i konsumpcję, powinien być wspierany przez ambasadora, który poprzez swój czar i wiedzę reprezentuje tę tradycyjną gałąź polskiego przemysłu spożywczego. Królowa Mleka podkreśla wagę czynnika zdrowotnego w diecie, który jest szczególnie ważny w odniesieniu do młodego pokolenia.

Królowa Mleka to prawdziwy symbol zdrowia dzięki właściwemu stylowi życia i odżywiania się. Celem działania Królowej jest podnoszenie świadomości wartości odżywczych mleka i nabiału, a w efekcie wzrost sprzedaży i konsumpcji. Poprzez działania edukacyjne Królowa pokazuje związek między spożywaniem mleka, a zdrowiem, wdziękiem i intelektem.

Królowa wspiera konsumpcję mleka poprzez edukację w szkołach, uczestnictwo w festynach i piknikach oraz uczestnictwo w targach krajowych i zagranicznych.

 

 

Królową Mleka jest 22-letnia Justyna Matusiewicz, która pełni swoje obowiązki od stycznia 2015 roku. Justyna Matusiewicz urodziła się w Suwałkach. Studiuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka. Jest szefową tamtejszego koła naukowego technologów mleczarstwa. Angażuje się również w pracę edukacyjną z dziećmi oraz wolontariat. Czas wolny najchętniej spędza w gronie przyjaciół.

Księżniczkami Mleka 2015 są Joanna Łuniewska oraz Karolina Bukowska.

23-letnia Joanna Łuniewska studiuje architekturę krajobrazu na Politechnice Białostockiej. Mieszka w gminie Kołaki Kościelne, gdzie pomaga rodzicom i bratu w prowadzeniu gospodarstwa. Fanka fitnessu i aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Karolina Bukowska, 20-letnia studentka zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, prowadzi własne gospodarstwo w Sierakówku. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskała mandat radnej gminy Połajewo. Dba o kondycję i codziennie stara się przebiec co najmniej kilka kilometrów.

Przypominamy, że  od 1 sierpnia – 30 września 2015 można nadsyłać aplikację przez kandydatki na Królową Mleka.

Zobacz zasady Konkursu – kliknij!!!

Szczegółowy harmonogram – kliknij!!

źródło: Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj